З 01.06.2024 року вводиться плата за абонентське обслуговування

Оголошення/Повідомлення

Шановні споживачі МКП «Сокальводоканал» з 01.06.2024 року вводиться плата за абонентське обслуговування

На виконання вимог Закону України від 03.12.2020 № 1060-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг», згідно з якими зі структури тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, що надаються МКП Сокальводоканал» згідно прийнятого рішення № 164 від 22.06.2023року, яке введене в дію з 01.07.2023 року та рішення № 113 від 04.04.2024 року, яке введено в дію з 01.05.2024 року виключено усі витрати на збут, що мають увійти до складу плати за абонентське обслуговування для всіх споживачів.

11.10.2022р. МКП «Сокальводоканал» оприлюднив на сайті https://sokalvodokanal.org.ua/ публічний договір приєднання  з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньо будинкових систем) на основі типового договору, з врахуванням нарахування плати за абонентське обслуговування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 № 690 (в редакції постанови КМУ від 2 лютого 2022 р. № 85) «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення». 

 

Інформація щодо розміру плати за абонентське обслуговування на 1 особовий рахунок, грн/мiсяць(з ПДВ) з 01.06.2024року (згідно наказу по підприємству № 69 від 31.05.2024р) :

Плата за абонентське обслуговування

для всіх абонентів, грн.. / з ПДВ

Централізоване водопостачання

9,19

Централізоване водовідведення

12,93

Разом водопостачання та водовідведення

22,12

Абонентська плата нараховується щомісячно, у фіксованому розмірі, з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців в квартирі та спожитої води.

З метою зменшення витрат споживачів на сплату комісії за послуги фінансових установ при оплаті рахунків, встановлено порядок при якому кошти за абонентське обслуговування і послуги централізованого водопостачання та водовідведення приймаються на один банківський рахунок. В разі не повної оплати, першочергово розноситься оплата за абонентське обслуговування, а потім платіж розподіляється на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Для зручності споживачів, плата за абонентське обслуговування буде виведена в єдиній квитанції окремим рядком.

Адміністрація МКП «Сокальводоканал»

Роз’яснення щодо плати за абонентське обслуговування на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення

ЯКИМИ ЗАКОНАМИ ПЕРЕДБАЧЕНА ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ?

 • Закон України «Про житлово-комунальні послуги».
 • Постанова КМУ № 690 (зі змінами), якою затверджені нові «Правила надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» та Типові договори про надання послуг.
 • Постанова КМУ № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньо будинкових систем про надання комунальних послуг »
 • Постанова КМУ № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги».

 ЩО ТАКЕ ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ?

Відповідно до чинного законодавства, усі витрати на збут виключені з тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і виведені в окремий платіж – плата за абонентське обслуговування. Відповідно до п.11 ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (зі змінами, внесеними відповідно до Закону №1060).

ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ - це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за ІНДИВІДУАЛЬНИМ ДОГОВОРОМ про надання комунальних послуг для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговування абонентів ( крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньо будинкових систем водопостачання та водовідведення).

ЩО ВКЛЮЧАЄТЬСЯ ДО ПЛАТИ ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ  ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ МКП «СОКАЛЬВОДОКАНАЛ»?

 • абонентський супровід (здійснення обліку обсягу спожитих послу, нарахування плати за спожиті послуги, переоформлення особових рахунків, реєстрація приладів обліку у споживачів, обробка отриманої інформації про показники лічильників, програмне забезпечення для ведення обліку нарахувань);
 • друк та доставку квитанцій;
 • оплату послуг банків та інших установ з приймання та перерахування коштів споживачів (у разі укладання договору з банком);
 • звірку даних.

Дані витрати не включаються при розрахунку діючих тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення відповідно до пункту 24 Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, затвердженого КМУ № 869.

При цьому звертаємо увагу, що витрати на проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту ( у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у приватних будинках (приміщеннях) та у квартирах (приміщеннях ) багатоквартирного будинку (квартирні лічильники води) не включатимуться до складу плати за абонентське обслуговування.

Відповідно до вимог с.17 Закону №1314-VII , періодична повірка, обслуговування та ремонт ( у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води у квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюється за рахунок власників таких вузлів обліку (споживачів комунальних послуг ).

 ЯКИЙ МЕХАНІЗМ НАРАХУВАННЯ І СПЛАТИ АБОНЕНТСЬКОЇ ПЛАТИ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ МКП «СОКАЛЬВОДОКАНАЛ» І ЧИ Є ОБМЕЖЕННЯ?

    Абонентська плата нараховується у фіксованому розмірі незалежно від того користувалися послугою чи ні. А також нараховується на один особовий рахунок незалежно, від кількості мешканців та об’єму споживання, і сплачується щомісячно – про це буде інформувати додатковий пункт в розрахунковій квитанції. Плата за водопостачання, водовідведення та абонплата заходитиме на один особовий рахунок, і тоді водоканал вже самостійно розділятиме ці послуги згідно умов індивідуального договору. Тобто сума абонплати буде вказана окремим рядком в квитанції, а сплачуватися разом з послугою за водопостачання і водовідведення.

На абонплату надається державна субсидія. МКП “Сокальводоканал” буде інформувати управління соціального захисту щодо розміру абонплати.

Наслідки несплати Плати за абонентське обслуговування:

- обмеження/припинення надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення;

- відмова у призначені субсидії;

- зміна порядку нарахування пільг з оплати комунальних послуг;

- нарахування пені;

- стягнення заборгованості у судовому порядку.

  ЧИ ВСІМ НАРАХОВУВАТИМЕТЬСЯ АБОНЕНТСЬКА ПЛАТА?

Плата за абонентське обслуговування може не нараховуватись водоканалом у таких випадках:

 1. споживачам багатоквартирних будинків, які визначилися з моделлю договору через шляхом прийняття такого рішення загальними зборами співвласників багатоквартирного будинку і обрали договірні відносини:

- за колективним договором про надання відповідних комунальних послуг;

- договору колективного споживача про надання відповідних комунальних послуг.

 1. у разі відмови споживача від користування послугами централізованого водопостачання та/або водовідведення і від*єднання від мереж за його письмовою заявою.

За всіма іншими типами договорів передбачених законодавством абонентська плата сплачується водоканалу.

 КИМ ЗАТВЕРДЖУЄТЬСЯ ТА РЕГУЛЮЄТЬСЯ РОЗМІР ПЛАТИ ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ?

Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою, томуПостановою КМУ № 808 від 21.08.2019р.«Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами», держава регулює її граничний рівень , який становить:

 • з 01 січня 2024 року граничний розмір абонентської плати з послуг централізованого водопостачання – 42,94 грн. з ПДВ та централізованого водовідведення – 42,94 грн. з ПДВ, разом на місяць становить 85,88 грн. з ПДВ.

Відповідно до законодавства України розмір плати за абонентське обслуговування затверджується внутрішнім наказом по підприємству та визначається виконавцем комунальних послуг за їх фактичними витратами у розрахунку на 1 абонента/міс.

Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою, тому не затверджується органом місцевого самоврядування.

До повноважень органів місцевого самоврядування належать встановлення цін/тарифів на комунальні послуги відповідно до п.3 ст.4 ЗУ «Про ЖКГ».

Комунальні послуги (відповідно до п.2 ч.1 ст.5 ЗУ «Про ЖКГ») - це послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, послуги централізованого водопостачання та/або водовідведення, поводження з побутовими відходами.

 ЧОМУ ТАРИФ НА ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ НЕ ЗНИЗИВСЯ ПРИ ВИОКРЕМЛЕННІ ВИТРАТ НА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ?

Відповідно до Постанова КМУ № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» виконавці комунальних послуг зобов*язані щороку здійснювати повний перерахунок діючих тарифів на наступний рік.

МКП «Сокальводоканал» зобов*язане виконувати вимоги законодавства України, тому, враховуючи ріст складових, які не залежать від діяльності підприємства, здійснено розрахунок тарифу на послуги централізованого водопостачання та водовідведення на 2023 рік та одночасно, керуючись вимогою п.24 постанови КМУ №869, виокремленні витрати, які включаються до складу ПЛАТИ ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ.

Якщо б підприємство не здійснило б виокремлення витрат ( це витрати на збут ), які включаються до складу плати за абонентське обслуговування , то вартість тарифу на послуги послуги централізованого водопостачання та водовідведення зросла б на 2,87 грн./м. куб.

Чи є плата за абонентське обслуговування новими витратами для споживачів? Ні. Звертаємо увагу, що ці витрати (витрати на збут) завжди були закладені в тарифі, однак після змін у законодавстві витрати на абонентське обслуговування (витрати на збут) виведені в окремий платіж.

Чому виокремленні витрати становлять 2,87 грн., а абонентська плата 22,12грн..? Тому що, відповідно до постанови КМУ від 21.08.2019 №808 та методики розрахунку розмір Плати за абонентське обслуговування розраховується у розрахунку на 1 абонента/міс.( тобто річні витрати (витрати на збут) діляться на 12 місяців і діляться до кількості абонентів) , а Тариф на послуги послуги централізованого водопостачання та водовідведення розраховується у розрахунку на 1куб.метр.( тобто планові річні витрати діляться до річного планового обсягу централізованого водопостачання та централізованого водовідведення ).

 

 

 

 

 

СОКАЛЬСЬКЕ МІСЬКЕ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ВОДОПРОВІДНО-

                                  КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА.

 

 

                                                                  Н А К А З

 

                                                                  м.Сокаль

 

 

   " 31  "    травня     2024р.                                                                                     № 69

 

Про введення в дію плати

за абонентське обслуговування

 

      У відповідності до Закону України від 09.11.2017 року №2189-VIII “Про житлово-комунальні послуги” (з урахуванням змін, внесених Законом України від 03.12.2020 № 1060) та постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року №808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами», –

НАКАЗУЮ:

1. Ввести з 1 червня 2024 року плату за абонентське обслуговування за послугу з централізованого водопостачання та плату за абонентське обслуговування за послугу з централізованого водовідведення (без врахування витрат на обслуговування та заміну комерційних приладів обліку води) у розрахунку на одного абонента комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами.

2. Розмір плати за абонентське обслуговування на одного абонента в місяць:

Назва послуги

грн. без ПДВ

грн. з ПДВ

централізоване водопостачання

7,66

9,19

централізоване водовідведення

10,77

12,93

Разом

18,43

22,12

3. Розмістити на офіційному сайті підприємства оголошення про введення з 1 червня  2024 року щомісячної плати за абонентське обслуговування за надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

4. Операторам комп’ютерного набору ІІ категорії проводити нарахування плати за абонентське обслуговування споживачам за індивідуальними договорами на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

5. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Директор                                                        ІГОР ЛАЩУК

 

                        Узгоджено:

 

                        Юрисконсульт                                                      Оксана Зджанська